Křížová cesta pro děti a třeba i pro ty větší

Minulý rok jsme přemýšleli, jak přiblížit křížovou cestu jazyku a myšlení našich dětí a možná tak trochu nejenom dětí. Touto cestou s vámi sdílíme naši verzi:

Když budete mít chuť, můžete ji použít při cestě s vašimi ratolestmi (nebo sami) po zastaveních křížové cesty nebo po cestě na vysoký kopec, po cestě přírodou… My jsme texty zastavení vytiskli, rozstříhali na jednolivá zastavení a vložili s prázdným listem papíru do obálky. Každé dítě dostalo svou obálku a tužku. Ti větší vyrazili každý sám a měli za úkol postupně na různých místech vytahovat z obálky texty k jednotlivým zastavením a procházet jimi.  S menším dítětem jsme vyrazili společně. 

Texty úvodů k zastavením jsme částečně převzali, nejspíš z webu pastorace.cz. Obrázky máme z webu deti.vira.cz. 

Venkovní křížové cesty v okrese Brno-venkov najdete např. tady:

https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Kategorie:K%C5%99%C3%AD%C5%BEov%C3%A9_cesty_v_okrese_Brno-venkov

Určitě si přizpůsobíte nebo třeba i přepíšete text podle vlastních představ. Nebo máte v zásobě svou vlastní verzi? Budeme rádi, když s námi budete sdílet své křížové cesty… texty či fotky… Sdílet můžete na facebooku farníků: http://www.facebook.com/FarnostBrnoKomin nebo můžete poslat na e-mail (radovan.jirik@gmail.com) a po domluvě lze zveřejnit na webu či facebooku.  

Radovan a Hanka Jiříkovi