Oznámení římskokatolické farnosti Brno-Komín ve věci mimořádných opatření z důvodu pandemie koronaviru

1. Z důvodu mimořádných ochranných opatření vlády ČR a z rozhodnutí brněnského biskupa jsou
    od 12. 3. až do odvolání všechny mešní bohoslužby na území brněnské diecéze zrušeny.

2. Přesto však bude pro možnost osobní modlitby komínský kostel otevřen v těchto časech:
    • Neděle: 15.00–17.00
    • Po, St, Pá: 17.15–19.00
    Po tuto dobu bude přítomen kněz k možnosti přijetí svátosti smíření (najdete jej buď ve zpovědnici, nebo v kostele) a na požádání též k podání svátosti Eucharistie. Je však třeba, aby se neshromáždilo v kostele najednou víc než 30 osob. Buďte proto pozorní a ohleduplní.

3. Úřední hodiny se ruší s výjimkou řešení těchto nejdůležitějších záležitostí:
    • domluva ohledně pohřbu
    • žádost o zaopatření nemocného svátostmi
    • vyřízení žádosti o výpisy z matrik

Pro tyto případy bude farní kancelář otevřena vždy v pondělí v době od 16.00–17.00.

Využijte, prosím, přednostně možnost vyřizování jakýchkoli žádostí prostřednictvím mailu: farabrnokomin@seznam.cz.
    V případě žádosti o výpis z matriky nezapomeňte uvést svoji poštovní adresu.