Papež: 26. ledna se modleme za mír na Ukrajině

Papež František vyhlásil středu 26. ledna 2022 dnem modliteb za mír na Ukrajině.

Vyjádřil obavy o její obyvatele i o to, jak by se mohl rozšířit případný rusko-ukrajinský konflikt.

„Se znepokojením sleduji rostoucí napětí, které hrozí zasadit nový úder míru na Ukrajině a zpochybnit bezpečnost evropského kontinentu, což by mělo ještě širší dopady,“ řekl papež v neděli při modlitbě Anděl Páně.

Srdečně vyzývám všechny lidi dobré vůle, aby se modlili ke všemohoucímu Bohu, aby všechny politické kroky a iniciativy sloužily spíše lidskému bratrství než stranickým zájmům,“ dodal papež.

„Ti, kdo sledují své vlastní cíle na úkor druhých, pohrdají svým lidským povoláním, protože všichni jsme byli stvořeni jako bratři a sestry. Z tohoto důvodu a se znepokojením vzhledem k současnému napětí navrhuji, aby příští středa 26. ledna byla dnem modliteb za mír.“

více:

https://www.vaticannews.va/cs/papez/news/2022-01/papez-26-ledna-se-modleme-za-mir-na-ukrajine.html

https://zpravy.cirkev.cz/streda-26-ledna-2022-den-modlitby-za-mir-na-ukrajine_3800