Šifra mistra Vavřince

V našem farním kostele máte možnost zahrát si multimediální hru. Možnost bude třeba na dnešní Noci kostelů, nebo pak každou neděli 14:00 – 15:00.

Co budete potřebovat

 1. Zvědavost, trpělivost, …
 2. Mobil s OS Android nebo iPhone
 3. Datové připojení mobilu k internetu
 4. Otevřený kostel – před nebo po mši sv. (aktuální přehled v ohláškách zde: https://www.farnostkomin.cz/category/ohlasky/), dále je kostel nově otevřen každou neděli od 14:00 do 15:30 hod.

Jak na to

 1. Nainstalujte si na svůj mobil aplikaci Artivive (je k dispozici pro Android i pro i iPhone).  
 2. Spusťte aplikaci Artivive na svém mobilu a vydejte se do kostela, k obrazům křížové cesty v bočních lodích.
 3. Zamiřte vždy telefonem na vybraný obraz křížové cesty, aby byl obraz vidět přes celý displej telefonu. Najděte pět obrazů, které se při namíření telefonu rozhýbou – poslechněte si, co vám obrazy řeknou.
 4. Je možné, že odpovědi na otázky z obrazů budete znát zpaměti, ale pokud ne, využijte knih, které leží poblíž obrazů.
 5. Vyplňte křížovku (viz. Pokyny ke stažení nebo vytištěné v kostele)
 6. Výslednou tajenku si vemte k srdci 🙂

Pozor: Umělá inteligence a technologie jsou mocné, ale ne všemohoucí, proto je možné, že u některých obrazů nemusí Artivive fungovat (např. při změněném osvětlení), proto se můžete podívat na stejná sdělení obrazů i pomocí QR kódů (umístěnými pod aktivními obrazy):

 • Uživatelé iPhonů a novějších Android telefonů můžou na QR kód jen namířit foťák telefonu a objeví se výzva k otevření webové stránky s videem.
 • Uživatelé starších mobilů s Androidem si musí nainstalovat jednu z mnoha aplikací na čtení QR kódů (např. Google Lens).

Pokyny ke stažení

Foto účastníků hry